Porady

Dieta a zaburzenia lipidowe

Zaburzenia erekcji spowodowane są niewłaściwą syntezą tlenku azotu.

Nieodpowiednia synteza tlenku azotu może być z kolei spowodowana między innymi przez niewłaściwą dietę i wywołaną przez nią nadmierną masę ciała.

Dieta a zaburzenia erekcji

Pod hasłem niewłaściwej diety rozumiane jest nadmierne spożywanie czerwonego mięsa, żywności wysokoprzetworzonej i obfitującej w tłuszcze.

To właśnie powyższe produkty sprzyjają zaburzeniom gospodarki lipidowej, węglowodanowej i również nadmiernej masie ciała, a to prowadzi właśnie do zaburzenia odpowiedniej syntezy tlenku azotu i wskutek tego-do zaburzeń erekcji.

Żeby przeciwdziałać wyżej wymienionym zaburzeniom i również nadmiernej masie ciała, każdy mężczyzna powinien zadbać o właściwy sposób odżywiania, który powinien charakteryzować się znamionami diety śródziemnomorskiej.

Dieta śródziemnomorska korzystnie wpływa na erekcję

W związku z tym taka dieta, powinna obfitować w warzywa i owoce, nasiona roślin strączkowych, różnego typu nasiona i orzechy (w tym pestki dyni), a także nabiał o niskiej zawartości tłuszczu, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz chude ryby i okazyjnie chude mięso.

Taka dieta pozwoli na zachowanie prawidłowych parametrów gospodarki lipidowej i węglowodanowej, a także prawidłowej masy ciała i dzięki temu zapewni prawidłową syntezę tlenku azotu oraz pozwoli mężczyźnie na satysfakcjonującą erekcję.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego dietetyka, który dobierze dietę odpowiedną do Twoich potrzeb. – Sara Laskowska