Do poradni zapraszamy osoby z grupy GSRD (Gender, Sexual, Relationship Diversity), czyli o różnorodnej tożsamości płciowej i seksualnej, różnorodnych preferencjach seksualnych, a także osoby funkcjonujące w związkami niemonogamicznych. Seksualność to bardzo szeroki wachlarz ekspresji i preferencji seksualnych. Jeśli:

  odczuwasz wstyd, 

– doświadczasz stresu związanego z poczuciem odmienności,

– masz trudność ze zrozumieniem swojej seksualności, 

– chcesz zweryfikować swoje oczekiwania wobec niekonwencjonalnego seksu, 

– chcesz wiedzieć jakie są Twoje granice, 

– zastanawiasz się nad wejściem w niemonogamiczne relacje lub/i chcesz ustalić ich zasady,

– zastanawiasz się nad realizacją danej fantazji,

– chcesz się upewnić czy to, w co się angażujesz jest dla Ciebie dobre,

– lub masz inne trudności, o których chciała/byś porozmawiać, aby poczuć się bezpiecznie,

to zapraszamy na indywidualne konsultacje psychologiczno-seksuologiczne.

Możesz realizować swoją seksualność w wybrany dla siebie sposób. To, nad czym możemy pracować to poznanie i akceptacja siebie oraz dbanie o zdrowie, bezpieczeństwo, a także świadomą zgodę.

Na pewne preferencje seksualne lub/i relacyjne istnieje większe lub mniejsze przyzwolenie społeczne. Dlatego tak ważnym aspektem naszej pracy jest tworzenie nieoceniającej przestrzeni. 

*Warunkiem podejścia sekspozytywnego jest świadomość, odpowiedzialność i zgoda wszystkich zaangażowanych stron, wyrażana przez dorosłe osoby powyżej 18 roku życia.

Seksuolog LGBT, czyli nieocenione wsparcie kiedy problemy seksualne zabierają radość życia

Czy problemy osób homoseksualnych w jakimś stopniu różnią się od heteroseksualnych? Oczywiście, że nie. W każdym związku niezależnie czy tej samej płci, czy różnej zaburzenia seksualności są obecne. Przy osobach homoseksualnych, zwłaszcza takich, które dopiero odkrywają swoją orientację problemy te mogą mieć znacznie silniejszy wymiar niż w przypadku stałych związków. Ze względu na to, że seksualność stanowi w życiu człowieka niezwykle istotną kwestię nawet najmniejszych problemów nie należy bagatelizować. Co ma wpływ na problemy seksualne? Pomimo, że w społeczeństwie można zaobserwować wzrost tolerancji, to jednak nadal osoby LGBT są narażone na krzywdzące opinie innych. Każda najmniejsza krytyka, szczególnie w tak dotkliwej sprawie jaką jest odmienna orientacja seksualna może wpływać na jakość całego życia, również intymnego! Towarzyszący stres mniejszościowy skutecznie upośledza każdy aspekt życia codziennego. Do osób tłumiących swoje emocje oraz borykającymi się z negatywnymi komentarzami na temat swojej odmienności pomocną dłoń wyciąga seksuolog LGBT!

Jak pokonać problemy seksualne? Seksuolog LGBT pokaże Ci jak odbudować swoją pewność siebie

Seksuolog LGBT ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno Seksuologicznej okazuje się niezbędny kiedy pojawiające się zaburzenia seksualne nie pozwalają osiągnąć satysfakcji i zadowolenia w sferze intymnej. Wszystkie problemy niezależnie od stopnia nasilenia wiążą się z oddziałującymi negatywnie przeżyciami emocjonalnymi. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby pomiędzy seksuologiem, a pacjentem została nawiązana nić porozumienia, a przede wszystkim zaufania. To właśnie przed nim możesz się w pełni otworzyć i bez obaw uzewnętrznić swoje wszystkie zmartwienia. Żaden problem ze sfery intymnej nie jest powodem do wstydu. Nie wiesz z czego wynikają Twoje preferencje seksualne? Może masz wrażenie, że Twoje fantazje są nie na miejscu? Dobry seksuolog LGBT wyróżniający się indywidualnym podejściem wysłucha Twojego problemu, a na podstawie tego określi jego źródło. Będzie to pomocne przy nauce samoakceptacji. Tutaj nikt nie będzie Cię oceniał, a wręcz przeciwnie przy okazanym wsparciu pozwoli na pełne zrozumienie własnego ja!