seksuolodzy wrocław opinie

Zaburzenia seksualne kobiet

U wielu kobiet etiologia zaburzeń seksualnych jest mieszana. Brak lub utrata potrzeb seksualnych przejawia się zmniejszeniem zainteresowania tematami seksualnymi, myślenia o sprawach seksualnych, brakiem reakcji seksualnych w czasie kontaktu i brakiem satysfakcji emocjonalnej. Przyczyn zaburzeń orgazmu u kobiet można upatrywać się w czynnikach fizycznych( np. wady anatomiczne, zaburzenia hormonalne), psychologicznych( potrzeba dominacji, zaburzone relacje partnerskie, zaburzony obraz własnego ciała) i sytuacyjnych (np. przewlekłe zmęczenie, stresy i długotrwałe stany lękowe, urazy i szoku seksualne).

Najczęstsze zaburzenia:

  • Problemy z orgazmem
  • Lęk przed stosunkiem
  • Kompulsywna masturbacja
  • Oziębłość seksualna
  • Brak pożądania
  • Uzależnienie od seksu

Nadmierny popęd seksualny, bodźce i zachowania erotyczne przybierają formę rytuałów. Osoba nie potrafi zaprzestać zachowań pomimo konsekwencji, często bagatelizują problem. Skutkiem tego może być poczucie winy, wstydu oraz obniżona samoocena. Chora osoba może odczuwać wstręt do siebie, za czym idzie zmniejszenie satysfakcji seksualnej.

Nasze usługi

Umów się na spotkanie!

Nasze centrum poważnie podchodzi do pomocy w problemach psychologicznych i seksuologicznych. Zgłoś się do nas a na pewno otrzymasz kompleksową pomoc.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez powyższy formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno Seksuologiczna, ul. gen. Józefa Hallera 188/29, 53-203 Wrocław