Opiniowanie dla osób transpłciowych i niebinarnych

Transpłciowość odnosi się do niezgodności pomiędzy płcią nadaną przy urodzeniową, a płcią odczuwaną. Coraz więcej osób transpłciowych decyduje się na szukanie wsparcia oraz na rozpoczęcie tranzycji. To, co aktualnie w Polsce pozwala rozpocząć różne procedury z zakresu korekty płci to opinia psychologiczno-seksuologiczna.

Opiniowanie dla osób transpłciowych

Opiniowanie dla osób transpłciowych i niebinarnych w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno Seksuologicznej przeprowadzają doświadczeni psycholodzy i seksuolodzy. Wiemy jak różne są ścieżki odkrywania swojej tożsamości, dlatego do każdej osoby podchodzimy indywidualnie.

Nie istnieje jeden test dający diagnozę transpłciowości. Dlatego opiniowanie składa się z kilku cotygodniowych sesji z seksuologiem i psychologiem. To co jest celem opiniowania to poznanie doświadczeń osoby transpłciowej oraz przeprowadzenie testów (osobowości oraz zdolności intelektualnych) które dadzą informacje, czy osoba jest zdolna do podjęcia świadomej zgody dotyczącej rozpoczęcia korekty płci.

Proces opiniowania może być również przestrzenią dającą specjalistyczne wsparcie w odkrywaniu siebie oraz przygotowaniu się do kolejnych etapów tranzycji.

W naszej poradni zapewniamy pomoc psychologiczną  dla rodziców, którzy obserwują u swoich dzieci różne nietypowe dla ich płci zachowania oraz osoby, które nie są pewne swojej tożsamości płciowej.

Nasze usługi

Umów się na spotkanie!

Nasze centrum poważnie podchodzi do pomocy w problemach psychologicznych i seksuologicznych. Zgłoś się do nas a na pewno otrzymasz kompleksową pomoc.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez powyższy formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno Seksuologiczna, ul. gen. Józefa Hallera 188/29, 53-203 Wrocław

    Akceptuję regulamin