Trudności z emocjami

Nastrój człowieka jest odbiciem poczucia komfortu psychicznego. Reakcje emocjonalne pojawiają się w różnych sytuacjach, np. sytuacji zagrożenia, ale też strach może charakteryzować się obawą bliżej nie określonego zagrożenia.
Towarzyszy temu uczucie napięcia, niepokoju, skrępowania, niemożność odprężenia się, poczucie zagrożenia.

W sytuacjach lekowych, stresowych towarzyszy drżenie rąk, niepokój manipulacyjny , suchość błon bluzowych, przyspieszone czynności serca i tętna, wzmożona perystaltyka jelit, biegunka, parcie na mocz. Często złość pojawia się z poczuciem ograniczenia lub zablokowania możliwości swobodnej ekspansji. Złość silnie motywuje do zachowań wyrażających wrogość, np. do agresji, autoagresji. Źródłem złości mogą być ujawnione okoliczności ,bądź nierozpoznane – wtedy agresja może kierować się na przedmioty przypadkowe.

Zdarza się, że w codziennym funkcjonowaniu odczuwamy duży dyskomfort w kontaktach z innymi, np. zakłopotanie, jesteśmy przeraźliwie wstydliwi. Bezradność na bieg zdarzeń, daje nam przekonanie, że nie można nic, by temu zapobiec. Prowadzi to do wykształcenia postawy biernej i objawów przypominających depresję.

Najczęściej występują:

  • Lęk
  • Złość, Agresja
  • Stres ( zawodowy, traumatyczne wydarzenia)
  • Bezradność
  • Wstyd, zakłopotanie

Nasze usługi

Umów się na spotkanie!

Nasze centrum poważnie podchodzi do pomocy w problemach psychologicznych i seksuologicznych. Zgłoś się do nas a na pewno otrzymasz kompleksową pomoc.