Trudności z emocjami

Nastrój człowieka jest odbiciem poczucia komfortu psychicznego. Reakcje emocjonalne pojawiają się w różnych sytuacjach, np. sytuacji zagrożenia, ale też strach może charakteryzować się obawą bliżej nie określonego zagrożenia.
Towarzyszy temu uczucie napięcia, niepokoju, skrępowania, niemożność odprężenia się, poczucie zagrożenia.

W sytuacjach lekowych, stresowych towarzyszy drżenie rąk, niepokój manipulacyjny , suchość błon bluzowych, przyspieszone czynności serca i tętna, wzmożona perystaltyka jelit, biegunka, parcie na mocz. Często złość pojawia się z poczuciem ograniczenia lub zablokowania możliwości swobodnej ekspansji. Złość silnie motywuje do zachowań wyrażających wrogość, np. do agresji, autoagresji. Źródłem złości mogą być ujawnione okoliczności ,bądź nierozpoznane – wtedy agresja może kierować się na przedmioty przypadkowe.

Zdarza się, że w codziennym funkcjonowaniu odczuwamy duży dyskomfort w kontaktach z innymi, np. zakłopotanie, jesteśmy przeraźliwie wstydliwi. Bezradność na bieg zdarzeń, daje nam przekonanie, że nie można nic, by temu zapobiec. Prowadzi to do wykształcenia postawy biernej i objawów przypominających depresję.

Najczęściej występują:

  • Lęk
  • Złość, Agresja
  • Stres ( zawodowy, traumatyczne wydarzenia)
  • Bezradność
  • Wstyd, zakłopotanie

Nasze usługi

Umów się na spotkanie!

Nasze centrum poważnie podchodzi do pomocy w problemach psychologicznych i seksuologicznych. Zgłoś się do nas a na pewno otrzymasz kompleksową pomoc.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez powyższy formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno Seksuologiczna, al. Lipowa 40, 53-124 Wrocław

    Akceptuję regulamin