seksuolog wrocław

Psycholog LGBT

Pomoc psychologiczna LGBT okazuje się być nieoceniona dla osób poznających swoją orientację seksualną oraz własną osobowość. Każde wyjście przed szereg, wyróżnienie się odmiennymi upodobaniami względem tej samej płci generuje bardzo duży stres tzw. mniejszościowy obciążający całe ciało zarówno fizycznie jak i psychicznie. Osoby ze środowiska LGBT niestety, ale bardzo często narażone są na wiele nieprzyjemnych sytuacji od krzywych spojrzeń, po wyzywania i publiczne wyśmiewanie, a w skrajnych przypadkach nawet na pobiciu kończąc. Celem psychoterapii jest przede wszystkim zaakceptowanie samego siebie, a także nauczenie się jak stać się odpornym na krytykę społeczeństwa bez zatracenia własnej wartości.

Profesjonalny psycholog LGBT to klucz do pogodzenia się z własną seksualnością

Już jako dzieci mamy utarty wzorzec jak powinna wyglądać prawdziwa rodzina – mama, tata, dzieci. Dlatego właśnie każde odejście od tradycyjnych rozwiązań jest postrzegane przez społeczeństwo jako coś nienormalnego, a nawet złego. Osoby wyróżniające się odmiennością właśnie przez takie traktowanie żyją w ukryciu, stają się nieszczęśliwe, a wręcz zawstydzone same sobą. Niezbędna okazuje się pomoc psychologiczna dla osób homoseksualnych. Najtrudniejsze jest wykonanie pierwszego kroku, czyli tzw. coming – out polegającego na przyznaniu się przed społeczeństwem do swojej orientacji. Towarzyszący temu lęk jest całkowicie zrozumiały, w końcu ogólna reakcja bliskich osób może być różna. Niezależnie od wszystkiego kluczową zasadą w życiu jest dążenie do osobistego szczęścia. Tłumienie swoich emocji, a także ukrywanie własnego ja przed światem w wielu przypadkach prowadzi do poważnych konsekwencji natury psychicznej. Psychoterapia LGBT jest oferowana dla wszystkich osób mieszkających w mieście Wrocław, które pragną zrozumieć swoją odmienność oraz nauczyć się z nią szczęśliwie żyć bez konieczności chowania się i odczuwania wstydu.

Psychoterapia osób transseksualnych – zrozum swoje wewnętrzne ja i zacznij żyć

Psychoterapia osób transpłciowych pomaga w dokonaniu coming – out, który może być nieco trudniejszy niż w przypadku homoseksualizmu. Osoby należące do mniejszości LGBT codziennie s tawiają czoła wielu problemom wpływającym na ich życie. Muszą wiele przejść, aby osiągnąć pełnię zadowolenia z własnego życia. Jaki wpływ ma transpłciowość na zdrowie fizyczne oraz psychiczne? Jak radzić sobie z odmiennością oraz krytyką? Na te oraz inne pytania odpowie psychoterapeuta LGBT ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno Seksuologicznej z miasta Wrocław. Doświadczony psycholog zadba o to, abyś przed otworzeniem się przed społeczeństwem zbudował swoją własną samoakceptację. Pamiętaj, że Twoja odmienna orientacja seksualna lub wrażenie o posiadaniu innej płci psychicznej niż fizycznej nie jest powodem do wstydu. Masz takie samo prawo do wolności i bycia szczęśliwym jak osoby heteroseksualne. Pomoc psychologiczna oraz wsparcie na każdym etapie to szansa na zrozumienie samego siebie i rozpoczęcie życia na jakie zasługujesz!

Nasze usługi

Umów się na spotkanie!

Nasze centrum poważnie podchodzi do pomocy w problemach psychologicznych i seksuologicznych. Zgłoś się do nas a na pewno otrzymasz kompleksową pomoc.