seksuolog wroclaw

Zaburzenia seksualne mężczyzn

Przyczyny zaburzeń seksualnych mężczyzn mogą być różne, wykluczając przyczyny organiczne tj. zaburzenia hormonalne, metaboliczne, infekcje itp. , mogą być jeszcze psychogenne, np. związane ze stresem, pierwotną lub związaną ze starzeniem się zmniejszoną reaktywnością seksualną oraz zażywanie leków. Łączyć się mogą z inną dysfunkcją seksualną, Ważną funkcję odgrywa partnerka. Monotonia i przyzwyczajenie w sztuce miłosnej, zmiana w rolach seksualnych ma istotny wpływ na funkcjonowanie seksualne mężczyzny. Czynniki psychologiczne np. negatywne wyobrażenie, negatywne myśli, negatywne emocje, stres i złość, mają znaczący wpływ na ośrodki regulujące funkcje seksualne w podwzgórzu i układzie limbicznym, za czym idzie subiektywne doświadczenie pożądania, co w konsekwencji powoduje unikanie seksu. Zaburzenia seksualne t.j. zaburzenia erekcji, wytrysk przedwczesny itp są bardzo częstym problemem wielu mężczyzn, wpływa to na samoocenę mężczyzny a to odbija się na związek.

Najczęstsze zaburzenia:

  • Problem i Zaburzenia wzwodu, erekcji
  • Lęk przed stosunkiem
  • Kompulsywna masturbacja
  • Oziębłość seksualna i brak pożądania
  • Uporczywe zachowania seksualne

Nadmierny popęd seksualny, bodźce i zachowania erotyczne przybierają formę rytuałów. Osoba nie potrafi zaprzestać zachowań pomimo konsekwencji, często bagatelizują problem. Skutkiem tego może być poczucie winy, wstydu oraz obniżona samoocena. Chora osoba może odczuwać wstręt do siebie, za czym idzie zmniejszenie satysfakcji seksualnej

Nasze usługi

Umów się na spotkanie!

Nasze centrum poważnie podchodzi do pomocy w problemach psychologicznych i seksuologicznych. Zgłoś się do nas a na pewno otrzymasz kompleksową pomoc.