Warsztatystaż dla seksuologów

Zapraszamy psychologów oraz studentów i absolwentów seksuologii, w tym osoby starające się o uzyskanie certyfikatu seksuologa klinicznego nadawanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne na staż pod patronatem Agaty Ruchel-Chojki seksuologa klinicznego nr 110, superwizora PTS.

Zagadnienia realizowane w ramach stażu dla seksuologów:

 1. Przeprowadzenie i sporządzenie klinicznej diagnozy psychologiczno-seksuologicznej osoby dorosłej posiadającej problemy w obrębie funkcjonowania seksualnego.
  Konsultacja indywidualna: wywiad, rozpoznanie, psychoedukacja, plan interwencji, opis przypadku.
 2. Poznanie metod pracy z parą z problemem seksualnym
 3. Nauka sporządzania opinii psychologiczno-seksuologicznych na użytek organów ścigania: opis wywiadu, wypis z akt sprawy, dobór metod, spisanie wywiadów, poznanie struktury badania, praca w zespole.
 4. Zapoznanie z prowadzonymi w Poradni pracami naukowymi poświęconymi standaryzacji metod badawczych biegłego sądowego przy pracy z osobą małoletnią (projekt realizowany w ramach programu Mozart finansowanego przez Miasto Wrocław przy współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim).
 5. Wykonywanie klinicznej diagnozy psychologiczno-seksuologicznej osób transseksualnych na użytek postępowania medycznego i sądowego; diagnoza w kierunku zaburzeń identyfikacji płciowej: wywiad psychoseksualny, narzędzia diagnostyczne, diagnoza różnicowa transseksualizmu i planowanie adekwatnego leczenia, sporządzenie opinii
 6. Superwizja grupowa dla stażystów.

Organizacja stażu seksuologicznego:

 • Stawiamy na praktykę, ale oczekujemy wiedzy. Zapisując się na staż otrzymasz listę książek i artykułów, z którymi należy się zapoznać przed rozpoczęciem pracy z Pacjentem.
 • Grafik spotkań z Pacjentami jest dostosowany do możliwości czasowych stażysty (zalecamy pracę w rytmie cotygodniowych konsultacji o stałej porze). Konsultacje odbywają się w gabinetach poradni (Wrocław, al. Lipowa 40) lub online.
 • Kontakt z superwizorem – minimum dwie konsulacie na Pacjenta.
 • Terminy szkoleń i superwizji są komunikowane z wyprzedzeniem. Staże są organizowane cyklicznie, więc istnieje możliwość dołączenia do kolejnej grupy.

Zapisy na staż dla seksuologów:

Osoby zainteresowane odbyciem stażu seksuologicznego w Poradni SPPS prosimy o wysłanie CV na adres: m.jakiwczuk@spps.pl. Nabór na staż jest prowadzony w trybie ciągłym.

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu.