Sara Laskowska

Specjalizacja: Dietetyk
Mail: kontakt@spps.pl

Biografia

Nazywam się Sara Laskowska i jestem dietetykiem, specjalizującym się w dietetyce klinicznej.

Ukończyłam dietetykę na Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej we Wrocławiu. Obecnie kontynuuję kształcenie na studiach II stopnia (magisterskich) w Poznaniu. Wierzę, że dieta nie musi oznaczać ścieżki pełnej wyrzeczeń. Wręcz przeciwnie!

Może się kojarzyć pozytywnie i być sposobem na lepsze, spełnione życie na co dzień! Jako dyplomowany dietetyk pomagam to osiągnąć pacjentom w różnym wieku, na różnym etapie życia. Pracuję z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi – również z mamami oczekującymi narodzin dziecka, jak i karmiącymi je piersią.

Wspólnie pracujemy nad rozwiązaniem ich problemów np. redukcją lub zwiększeniem masy ciała. To jednak nie wszystko. Współpracując z pacjentem, poprzez dietoterapię redukujemy objawy coraz częściej spotykanych schorzeń, takich jak: alergie pokarmowe, insulinooporność, dna moczanowa, zespół policystycznych jajników (PCOS), nadciśnienie i anemia czy celiakia. Poprzez odpowiednią dobraną i kontrolowaną dietę zajmuje się też leczeniem chorób przewodu pokarmowego (np. refluksu żołądkowo- przełykowego, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapalenia błony śluzowej żołądka i innych chorób jelit), a także szeregu zaburzeń seksualnych tj. :

  • Zaburzenia wzwodu u mężczyzn– w których kluczowe jest umożliwienie prawidłowej syntezy tlenku azotu, poprzez ograniczenie podaży m.in. nadmiaru tłuszczów nasyconych
  • Zaburzenia nawilżenia u kobiet – w których ważne jest uregulowanie gospodarki hormonalnej, której wahania sprzyjają powstawaniu tego problemu, a można to osiągnąć poprzez m.in. uwzględnienie odpowiedniej podaży kwasów omega-3

oraz obniżone libido – w przypadku dietoterapii hipolibidemii, szczególnie istotne znaczenie ma zastosowanie afrodyzjaków, działających jak jego “booster”.

Interesuję się również leczeniem żywieniowym Zespołu Napięcia Przedmiesiączkowego, a także zaburzeń płodności. Wszystko po to, by przed dobrą dietę, osiągnąć lepsze życie pacjenta.

Uważam, że całościowe (holistyczne) spojrzenie na obraz kliniczny pacjenta, umożliwia mi jak najlepsze dostosowanie planu żywieniowego, który pozwoli na jeszcze szybsze osiągnięcie pozytywnych efektów w całym procesie terapeutycznym, połączonym z psychoterapią i ewentualną farmakoterapią.

Doświadczenie w dietetyce, zdobywałam podczas praktyk w poradni dietetycznej, endokrynologicznej, a także na oddziałach : wewnętrznym i geriatrii, ginekologiczno-położniczym oraz pediatrii i reumatologii.

 

Konsultacje także online.