Warsztatypsycholog dziecięcy

Warsztat

Jak rozmawiać o seksualności – rozwój psychoseksualny dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym

Wielu dorosłych tak naprawdę nigdy nie miała okazji porozmawiać szczerze i otwarcie na tematy dotyczące seksualności kiedy byli dziećmi/nastolatkami. Nic więc dziwnego, że dziś stojąc przed wyzwaniem dostarczenia wiedzy o seksualności własnym dzieciom/uczniom brakuje nam wzorców do naśladowania, a szum medialny wokół edukacji seksualnej nie pozwala z łatwością odnaleźć się tematach, które dla wielu pozostają wciąż tabu. Nie mamy pewności co i kiedy mówić dzieciom aby pomóc im się rozwijać ale też nie zaszkodzić obciążając zbyt szczegółową wiedzą.
Warsztat „Jak rozmawiać o seksualności – rozwój psychoseksualny dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym” dedykowany jest dla nauczycieli zainteresowanych obszarem rozwoju psychoseksualnego dzieci, lepszym rozumieniem potrzeb i ciekawości dziecka w sferze psychoseksualnej, edukacją seksualną dzieci oraz tym jak rozmawiać z dzieckiem oraz kiedy skonsultować się ze specjalistą.

Szkolenie pozwala na trening rozmowy i zrozumienie własnych trudności w rozmawianiu z dziećmi na tematy intymne poprzez zdobycie wiedzy praktycznej oraz część warsztatową.

Realizowane zagadnienia:
– dlaczego tak trudno jest rozmawiać o seksualności
– rozwój psychoseksualny dziecka,
– co dziecko powinno wiedzieć o budowie ciała, granicach intymności cielesnej, miłości, współżyciu
– jak odpowiadać na trudne pytania – czyli o tym skąd się biorą dzieci, i jak rozmawiać o ciele dostarczając wiedzy rzetelnej ale i adekwatnej do wieku
– masturbacja i inne zachowania eksploracyjne – kiedy wskazana jest pomoc specjalistyczna

➡️ Szkolenie wpisuje się w potrzeby Twojej szkoły lub przedszkole? Chcesz zorganizować szkolenie dla nauczycieli lub rodziców? Skontaktuj się z nami:

Jesteś zainteresowany warsztatem? Zapisz się!    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez powyższy formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno Seksuologiczna, ul. gen. Józefa Hallera 188/29, 53-203 Wrocław