Porady

Długo czekaliście na ten moment: w końcu na świecie pojawia się Wasza wymarzona pociecha. Staliście się dumnymi rodzicami, otaczającymi dziecko miłością i czułą opieką. Jednak mnogość nowych obowiązków oraz nieprzespane noce mogą skutkować zanikiem namiętności. Czujecie, że ten problem może Was dotyczyć? Poznajcie kilka niezawodnych sposobów na ponowne rozniecenie tej iskry, która była między Wami jeszcze do niedawna.

1. Dajcie sobie czas na powrót namiętności

Narodziny dziecka to nie tylko niesamowite szczęście, ale również wielka życiowa rewolucja. Rodzice całą swoją energię wkładają w zaspokajanie jego potrzeb, nierzadko zapominając o własnych. W efekcie, kiedy maluch wreszcie zaśnie, marzycie jedynie o pójściu w jego ślady, nie o rzuceniu się sobie w ramiona. Pamiętajcie, że tuż po porodzie kobieta przeżywa burzę hormonów, często niemal nie śpi, a mężczyzna również cierpi z powodu niedostatku snu. Aby przystosować się do nowego trybu życia, pary zwykle potrzebują od 6 do 12 tygodni. Dlatego, jeżeli czas bez zbliżeń jest mniejszy niż 6 miesięcy, nie musicie się martwić.

2. Choć na chwilę oderwijcie się od obowiązków

Kiedy pociecha jest mała, to świeżo upieczeni rodzice chcą spędzać z nim jak najwięcej czasu i drżą na myśl o oddaniu jej pod opiekę komukolwiek innemu. Lecz gdy maluch już nieco podrośnie, wykorzystajcie propozycję dziadków, cioci lub wujka i spędźcie czas tylko we dwoje. Czy będzie to wieczór w miłej włoskiej knajpce, noc w hotelu czy wyjazd na weekend – wszystkie te pomysły są idealną okazją do ponownego rozbudzenia namiętności w Waszym związku.

3. Zadbajcie o spontaniczność w swoich relacjach

Chociaż przy kilkumiesięcznym dziecku wydaje się to trudne, nie jest niewykonalne. Jeśli obecnie zbliżenia kojarzą Ci się jedynie z „małżeńskim obowiązkiem”, pora to zmienić. Akceptujecie siebie w nowej roli, Ty znów pokochałaś swoje ciało, a pociecha coraz rzadziej budzi się w nocy? Wykorzystajcie sprzyjające okoliczności, by poznać nowe tajniki miłosnej gry. Odpowiednie oświetlenie, kolacja-niespodzianka lub olejek zapachowy, którego dotychczas nie używaliście, obudzą Wasze zmysły. A jeżeli mimo starań namiętność nie powraca, pomoże Wam wykwalifikowany seksuolog z naszej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno Seksuologicznej. Dzięki profesjonalnym poradom na nowo odkryjecie radość ze zbliżeń.

4. Znajdźcie czas na to, co sprawia Wam radość

Jeżeli przed przyjściem na świat malucha mieliście swoje hobby, znajomych lub przyjaciół, z którymi spotykaliście się osobno – nie rezygnujcie z tego. Krótkie rozstania pozwalają zatęsknić, zyskać tematy do rozmów i zachować równowagę emocjonalną. Po kilku godzinach spędzonych bez siebie zorientujecie się, że ta druga osoba wciąż jest atrakcyjna, tajemnicza i interesująca, a to prosta droga do odbudowania miłosnej więzi.