Porady

Każda para, która jest ze sobą dłuższy czas, przechodzi przez emocjonalne wzloty i upadki. Etap zakochania mija bezpowrotnie i nagle zaczynamy dostrzegać, że druga osoba popełnia błędy, ma denerwujące nawyki albo przestaje być atrakcyjna. Wiele mniejszych kryzysów można zażegnać samodzielnie, dzięki otwartości na ukochaną osobę oraz szczerym rozmowom. Jednak gdy na horyzoncie pojawia się większy problem, konieczne może okazać się skorzystanie z pomocy specjalisty. W takich chwilach dobrym wyjściem jest udanie się na terapię małżeńską. Tylko jak rozpoznać, czy faktycznie jej potrzebujecie?

Kłótniom w Waszym domu właściwie nie ma końca

Jeśli kłócicie się od czasu do czasu, a następnie wracacie do pozytywnych relacji – wszystko jest w porządku. Gorzej, gdy każda Wasza rozmowa zaczyna się i kończy kłótnią, a Wy zapomnieliście już, na czym polega normalny, spokojny dialog. Zastanówcie się, czy za każdym razem trzymacie się podobnego schematu, a także, czy trudno Wam zmienić sposób myślenia o drugiej osobie. Jeżeli na oba pytania odpowiedzieliście „tak”, to znak, że potrzebna jest tutaj pomoc psychologa.

Napotkaliście problem, z którym nie dajecie sobie rady

Kryzys w związku może przyjść nieoczekiwanie, w odpowiedzi na traumatyczne wydarzenie, które Was dotknęło, lub rozwijać się latami. Niezależnie od tego, czy jego źródłem jest diagnoza o niepłodności, niepewność ojcostwa, inne podejście do wychowania dzieci, śmierć bliskiej osoby, konieczne będzie spotkanie z terapeutą. Profesjonaliści z naszej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno Seksuologicznej pomogą Wam uporać się z problemem i znaleźć korzystne dla Waszego związku rozwiązanie.

Więź fizyczna między Wami stała się tylko wspomnieniem

Trudno Wam sobie przypomnieć, kiedy ostatnio doszło do zbliżenia, a pocałunki i przytulenia wspominacie jako miły dodatek do początku znajomości? To znak, że potrzebujecie pomocy. Więź cielesna, obok tej emocjonalnej, jest jednym z filarów budujących trwały związek. Odpowiednio dobrana terapia małżeńska, a nade wszystko szczera rozmowa, pozwolą Wam na nowo zakochać się w drugiej osobie i pielęgnować relację na co dzień.

Jedno z Was nie dochowało wierności drugiemu

Gdy dochodzi do zdrady – fizycznej albo emocjonalnej – zaufanie w stosunku do partnera maleje właściwie do zera. Na takiej podstawie nie da się budować zdrowej, szczęśliwej relacji, gdyż opiera się ona właśnie na ufności w stosunku do drugiej osoby. Jeżeli obojgu Wam zależy na życiu w zgodzie i wiecie, że związek da się jeszcze uratować, zgłoście się do nas, do Specjalistycznej Poradni Psychologiczno Seksuologicznej. Dobierzemy odpowiednią dla Was terapię, która pomoże spojrzeć na zaistniałą sytuację z dystansu.