Łukasz Szymański

Specjalizacja: Psycholog, Terapeuta par, Psychoonkolog, Psychoterapeuta systemowo-ericksonowski w trakcie certyfikacji

Mail: kontakt@spps.pl

Biografia

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Ukończyłem Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS, specjalność kliniczna. Obecnie rozwijam swoje kompetencje we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii w ramach całościowego szkolenia psychoterapeutycznego, które jest organizowane przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rozwoju Psychoterapii. Kurs otrzymał atestację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w 2012 r. oraz akredytację Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w 2012.

W swojej pracy koncentruję się na dostępnych u nas wszystkich zasobach, które pozwalają nam radzić sobie w trudnych sytuacjach.  Zdobyte doświadczenie diagnostyczne upewnia mnie, że nie sposób jest zamknąć kogokolwiek w sztywne ramy, a każdy z nas wymaga indywidualnego podejścia. W swojej praktyce łączę wiedzę i doświadczenia zdobyte w różnych obszarach psychologii klinicznej i psychoterapii. Pracuję indywidualnie oraz z parami. Terapia par jest specjalnym obszarem psychoterapii systemowej, który uwzględnia wzajemne odziaływanie osób tworzących związek. Pozwala przyjrzeć się nawracającym konfliktom i znaleźć stojące za nimi wartości, wynikające z indywidualnych różnic partnerów, czy obecnego etapu rozwojowego. W atmosferze bezpieczeństwa oraz wzajemnego szacunku łatwiej jest o zrozumienie oraz nazwanie naszych potrzeb.

Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje zgodnie ze standardami zawodowymi wytyczonymi przez Kodeks Etyczny Psychologa.

Obecnie współpracuję z Izerskim Centrum Pulmonologii i Chemioterapii oraz Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze. Wcześniej zdobywałem doświadczenie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Szpitalu Klinicznym im. Józefa Babińskiego w Krakowie, Poradni Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu ul. Podwale 13 oraz w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu.