WarsztatyAntydyskryminacyjne i edukacyjne szkolenie dla firm

Pracownik LGBT+ – jak stworzyć przyjazne miejsce pracy

Osoby LGBT+ stanowią do 10% każdego społeczeństwa. Co to oznacza? Że są wśród nas, choć czasem o tym nie wiemy. W pracy spędzamy znaczną część swojego życia, a nasza efektywność w dużej mierze zależy od tego, jak w tej pracy się czujemy. Dodatkowo, osoby LGBT+ narażone są na przewlekły stres mniejszościowy, który może negatywnie wpływać na ich funkcjonowanie, również w pracy. Nawet najlepsza polityka antydyskryminacyjna nie ma jednak szans powodzenia bez tak ważnej umiejętności, jaką jest empatia. A im większa wiedza w danym temacie, tym większa zdolność do empatii i umiejętne działania.
Szkolenie skierowano jest do wszystkich miejsc pracy, którym zależy na tworzeniu środowiska gdzie pracownicy mogą czuć się swobodnie ze swoją tożsamością seksualną i płciową, a przez to zarówno swoją energie jak i zasoby kierować w stronę pracy.

Program szkolenia:

  • LGBTQIAP – co oznaczają te litery?
  • Dlaczego warto rozmawiać o LGBT+ w miejscu pracy?
  • Osoba transpłciowa w zespole – czyli jaka i jak to wpływa na codzienność w pracy?
  • Dobre praktyki w miejscu pracy – czyli jak stworzyć bezpieczne i sprzyjające produktywności środowisko dla wszystkich
  • Jak być sojusznikiem/sojuszniczką osób LGBT+

Program może być całkowicie dopasowany do aktualnej sytuacji i potrzeb w Państwa firmie.

Prowadząca:

Emilia Skrzypczak psycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka w trakcie szkolenia. Transpłciowością zajmuje się od strony naukowej (Uniwersytet SWPS) i klinicznej (SPPS). Na co dzień pracuje z transpłciową młodzieżą, jak i ich rodzicami w celu odkrywania i wspierania tożsamości płciowej. Pomaga w podejmowaniu decyzji odnośnie rozpoczęcia korekty płci, prowadzi opiniowanie psychoseksuologiczne transpłciowości, a także terapię dla transpłciowych osób. Doświadczony szkoleniowiec i wykładowca.

➡️ Szkolenie wpisuje się w potrzeby Twojej firmy? Skontaktuj się z nami: