Czym jest fizjoterapia uroginekologiczna?

Jest to dziedzina fizjoterapii, zajmująca się pacjentami cierpiącymi na dysfunkcje w układzie moczowo-płciowym. Opiera się na doborze indywidualnych, nieinwazyjnych technik pracy służących poprawie jakości funkcjonowania.

Z jakimi dolegliwościami pracuje fizjoterapeuta uroginekologiczny?

Specjalista pomoże w dolegliwościach:

 • urologicznych – nietrzymanie moczu, nawracające zapalenia dróg moczowych, częstomocz czy problemy z mikcją
 • ginekologicznych – bóle w trakcie ciąży, profilaktyka kobiet przed zajściem w ciąże, problemy związane z powrotem do formy po porodzie, endometrioza czy terapia blizny po cesarskim cięciu lub cięciu krocza.
 • proktologicznych – osłabienie zwieraczy odbytu, nietrzymanie stolca lub gazów
 • seksuologicznych – pochwica, wulwodynia, dysfunkcji bólowych podczas stosunku.

Ważnym elementem terapii uroginekologicznej jest zaangażowanie pacjenta. Przestrzeganie wytycznych i regularne wykonywanie ćwiczeń w domu znacznie przyspiesza osiągnięcie porządnych rezultatów.
Istotna jest także relacja z terapeutą, oparta na zaufaniu i szczerej rozmowie o doświadczanych dolegliwościach.

Jakie są przeciwskazania do fizjoterapii uroginekologicznej?

Wykluczeniami do terapii uroginekologicznej są:
– nagły spadek masy ciała
– skaza krwotoczna
– nadciśnienie w III trymestrze ciąży,
– ciąża powikłana

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego?

Wizyta u specjalisty może wywoływać skrępowanie. Poruszane jest intymna sfera naszego życia. Dlatego ważne jest wybranie specjalisty, który buduje bezpieczną i komfortową atmosferę, opartą na dobrej komunikacji. Pamiętaj, że badania per vaginam (badanie przy wsunięciu palca do pochwy w sterylnych rękawiczkach i przy użyciu żelu) i pre rectum (przez odbyt) są wykonywane tylko i wyłącznie za twoją zgodą. Możesz odmówić tej formy badania, jeśli nie czujesz się z tym dobrze lub jeśli jeszcze nie jesteś na to gotowy_a.

Na pierwszą wizytę:

 • Zabierz ze sobą dokumentację medyczną, jeżeli taką posiadasz, niezależnie od tego ile czasu minęło od porodu, operacji czy wystąpienia danej dolegliwości. Przydadzą się wypisy ze szpitala, historia choroby, lista przyjmowanych leków.
 • Wybierz wygodny strój. Obcisłe jeansy lub inne ubrania krępujące ruchy mogą utrudnić wykonywanie ćwiczeń.
 • Nie ma potrzeby depilacji miejsc intymnych do badań.
 • Jeśli zgłaszasz się z nietrzymaniem moczu na kilka dni przed wizytą, warto byś zwrócił_a uwagę na częstotliwość korzystania z toalety w ciągu doby. Możesz również zapisać ilość przyjmowanych płynów.

Specjalizacja:

Fizjoterapeutka uroginekologiczna

więcej informacji

Cennik

Fizjoterapia uroginekologiczna – 180 zł

Fizjoterapia kobiet w ciąży/połogu – 180 zł

Fizjoterapia endometriozy – 180 zł

Terapia niepłodności – 180 zł

Masaż częściowy (wybranej partii ciała) – 160 zł

Kinesiotaping – 80 zł

Kinesiotaping w ramach wizyty + 20 zł

Nasze usługi

Umów się na spotkanie!

Nasze centrum poważnie podchodzi do pomocy w problemach psychologicznych i seksuologicznych. Zgłoś się do nas a na pewno otrzymasz kompleksową pomoc.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez powyższy formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno Seksuologiczna, ul. gen. Józefa Hallera 188/29, 53-203 Wrocław

  Akceptuję regulamin